Oferta

„Tae" oznacza skakanie, latanie, kopnięcie i gwałtowne uderzenie nogą.

„Kwon" oznacza pięść, niszczenie ręką, ciosy i uderzenia.

 „Do" oznacza sztukę lub drogę zbudowaną i umocnioną przez świętych i mędrców przeszłości.

Taekwon-Do cechuje piękno, logika i konsekwencja założeń teoretycznych, skuteczność technik oraz bezpieczeństwo stosowanych metod nauczania i treningu połączone z dbałością o rozwój wewnętrzny adepta , sprawiły, że jest ono obecnie najliczniej uprawianą sztuką walki na świecie.

Podstawą Taekwon-do są:

 • system założeń filozoficzno – moralnych,
 • techniki podstawowe,
 • 24 ściśle określone układy formalne
 • współzawodnictwo sportowe oparte na czterech konkurencjach indywidualnych i drużynowych tj. układach formalnych, walce, technikach specjalnych
  i testach siły.

Jak każda sztuka walki wymaga bardzo dużo czasu aby pojąć i zgłębić wszystkie aspekty Taekwon-Do.

Indywidualny proces szkolenia do pierwszego stopnia mistrzowskiego zajmie Ci około 4 lat.

Nazwa „combat", polska nazwa „walka wręcz". Ma na celu naukę skutecznej i prostej metody walki wręcz. W większoći przypadków tworzona dla służb mundurowych i modyfikowana do ich specyfiki. Inaczej nauczani powinni być np.; komandosi wojskowi, których zadaniem jest jak najszybsze zlikwidowanie wroga,a inaczej komandosi policyjni, którzy mają za zadanie obezwładnić przestępcę. Innej metodyki oraz technik szkolenia będziemy używać dla funkcjonariuszy straży miejskiej a jeszcze innej dla funkcjonariuszy służb więziennictwa. Combat Hosin-Sul jest połączeniem nauki walki wręcz z samoobroną. System ten oparty jest na koreańskich sztukach walki (Taekwondo, Hapkido) i przeznaczony dla osób cywilnych. Został opracowany pod koniec lat 90 tych przez Grzegorza Wyszomierskiego IX Dan.

System Combat Hosin-Sul przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Polska Federacja pod przewodnictwem Grzegorza, do dnia dzisiejszego wyszkoliła instruktorów, którzy prowadzą zajęcia prawie
w każdej formacji mundurowej. System cały czas jest rozwijany poprzez nieustanną modyfikację technik. Jeśli brak Ci czasu a chcesz szybko nauczyć się bronić, ten system jest dla Ciebie.

Indywidualny proces szkolenia do pierwszego stopnia mistrzowskiego zajmie Ci około 4 lat.

HAPKIDO – koreańska sztuka walki, opierająca się na wykorzystaniu siły przeciwnika. Nazwa hapkido oznacza drogę harmonijnej energii.

„Hap" – harmonia, koordynacja

„Ki" – energia

„Do" – droga

Początkowo Hapkido posiadało jedynie dźwignie, rzuty i uderzenia w punkty witalne. Obecnie zawiera uderzenia ręczne i kopnięcia oraz użycie małych przedmiotów jak kije, laska, pas, sznur. Reasumując, można stwierdzić , że Hapkido zawiera dźwignie z aiki jujitsu, wysokie rzuty z JUDO, techniki ręczne z KARATE i kopnięcia z TAE KYON’ oraz TAEKWON-DO.

Hapkido opiera się na 3 zasadach:

 • Ju – zasada wody, oznaczająca miękkość, plastyczność, dostosowanie się do przeciwnika; skupiony strumień ma więcej energii niż rozproszone krople. Woda, mimo miękkości, może drążyć skałę
 • Won – zasada ruchu po okręgu, który pozwala wykorzystać energię przeciwnika. Według taoistycznej filozofii ruch ten jest zgodny z zasadami wszechświata. Zasada ta jest wykorzystywana szeroko w taijiquan
 • Hwa – zasada niestawienia oporu, harmonii. Łączy ona dwie poprzednie i jest symbolizowana przez ciągłą przemianę energii yin w yang. Symbol tej przemiany występuje na fladze koreańskiej i można go odnieść również do życia społecznego.

Sztuka walki idealna dla osób w każdym wieku. Nie wymaga używania większej siły by pokonać większego
i silniejszego przeciwnika, najważniejsza jest technika.

Indywidualny proces szkolenia do pierwszego stopnia mistrzowskiego zajmie Ci około 3 lat

Samoobrona dla dzieci

Jest to zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych na bazie treningu Hapkido i Taekwon-Do. Trening zawiera bardzo dużą ilość gier oraz zabaw ruchowych, które świetnie rozwijają motorykę dziecka. Trening od najmłodszych lat rozwija sprawność fizyczną, kształtuje charakter. Poprzez przeplatanie grami, zabawami i rywalizację, dajemy dzieciom szanse sprawdzenia się. Zajęcia te są doskonałe dla dzieci których rozpiera energia, ale też dzieci które są spokojne znajdą coś dla siebie.

Z nami to Ci się uda. 

SAMOOBRONA DLA KOBIET

System samoobrony od początku zaprojektowany jest wyłącznie dla kobiet od 18 do 50 roku życia. Szkolenie rozpoczyna się od nauki rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich, treningu pewności siebie i zachowania przy spotkaniu z napastnikiem. Uczestniczki uczą się reagować stosownie do poziomu zagrożenia i w miarę postępów uczą się rozwiązywania konfliktów poprzez fizyczną i słowną samoobronę.

CO DA CI TEN KURS

 • Odblokujesz swoje naturalne reakcje obronne.
 • Podniesiesz swoją sprawność fizyczną.
 • Wzmocnisz wewnętrzną pewność siebie i zdecydowanie .
 • Wyćwiczysz sposoby szybkiego uwalniania się z uchwytów.
 • Poznasz sposoby zwalczania stresu i wzmacniania poczucia pewności
 • Nauczysz się wcześnie rozpoznawać potencjalne sytuacje zagrożenia siebie.